Турскиот фудбалер на Рома Џенгиз Ундер својот успех го круниса со награда

На церемонијата на доделување на наградите на филијата во Рома на Здружението на спортските колумнисти на Италија, која инаку се одржува по 29-ти пат турскиот фудбалер Џенгиз Ундер ја доби наградата „Најуспешен млад странски фудбалер“

Турскиот фудбалер на Рома Џенгиз Ундер својот успех го круниса со награда
2018-05-13T202422Z_1574942259_RC1C2BD5F800_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-ROM-JUV.JPG
2018-05-02T205243Z_505221320_RC15CAC0E190_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-ROM-LIV.JPG
2018-05-02T200833Z_1805607220_RC1584E58F00_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-ROM-LIV.JPG

Турскиот фудбалер Џенгиз Ундер кој игра за италијански Рома со извонредниот фудбал што го игра не отпаѓа од дневниот ред на оваа земја.

Џенгиз Ундер својот успех го круниса со награда.

На церемонијата на доделување на наградите на филијата во Рома на Здружението на спортските колумнисти на Италија, која инаку се одржува по 29-ти пат турскиот фудбалер Џенгиз Ундер ја доби наградата „Најуспешен млад странски фудбалер“. 

Во оваа пригода Џенгиз Ундер истакна дека многу е радосен од тоа што оваа награда му се доделува во првата година и рече: „Идната година посакувам да фрлам потпис на поголеми успеси“.

Ундер нагалси дека за него е многу значајна довербата што ја ужива кај техничкиот директор Ди Франческо.

Турскиот фудбалер репрезентативец со головите кои што ги постигна во Серија А и Лигата на шампионите постојано беше на насловните страници на весниците во Италија.

Џенгиз Ундер оваа сезона со дресот на Рома на 32 одиграни натпревари постигна 8 гола и имаше 2 асистенции.Слични вести