Првите полуфинални натпревари во Европската лига на УЕФА ќе се одиграат утре

Арсенал ќе биде домаќин на Атлетико Мадрид, а Олимпик Марсеј на Салцбург

958613
Првите полуфинални натпревари во Европската лига на УЕФА ќе се одиграат утре

4 фудбалски екипи кои продолжуваат со натпреварите во рамките на УЕФА, утре ќе започнат во 22.05 часот според локално време.

Англиската екипа Арсенал во која игра турскиот фудбалер Месут Озил утре ќе биде домаќин на шпанскиот претставник Атлетико Мадрид.

Француската екипа Олимпик Марсеј пред својата публика ќе игра против австриската екипа Салцбург.

Екипите кои ќе се пласираат во финалето ќе бидат определени по реванш натпреварите што ќе се одиграат на 3 мај.

Финалниот натпревар на Европската лига на УЕФА ќе се одигра на 16 мај во францускиот град Лион.Слични вести