Вечер ќе се играат четвртфиналните натпревари во Лига Европа

По Лигата на шампионите вечерва продолжуваат возбудувањата на европската фудбалска сцена со првите четвртфинални дуели во Лига Европа.

945120
Вечер ќе се играат четвртфиналните натпревари во Лига Европа

По Лигата на шампионите вечерва продолжуваат возбудувањата на европската фудбалска сцена со првите четвртфинални дуели во Лига Европа. 

Сите натпревари ќе се играат во терминот од 22.05 часот според турско време:

Лајпциг - Олимпик Марсеј

Арсенал - ЦСКА Москва

Атлетико Мадрид - Спортинг

Лацио - Салцбург 

 

 

 Слични вести