Женската кошаркарска екипа на Фенербахче ја совлада екипата на БЛМА со 76-75

Кошаркарката Пауерс со 31 кош и 11 асистенции имаше најголем удел во победата на жолто-сината екипа

881857
Женската кошаркарска екипа на Фенербахче ја совлада екипата на БЛМА со 76-75

Женската кошаркарска екипа на Фенербахче во рамките на квалификационите натпревари во 10-то коло на Б групата на Европската лига ја совлада француската екипа БЛМА со резултат од 76-75. Нормалниот период заврши нерешено 71-71.

На осмиот натпревар во гости екипата на Фенербахче извојува значајна победа, додека екипата на БЛМА го доживеа 9-от пораз.

Кошаркарката Пауерс со 31 кош и 11 асистенции имаше најголем удел во победата на жолто-сината екипа.Слични вести