Во Индија стартува светското првенство во бокс јуниорки

Турција на првенството на кое учествуваат спортисти од 38 земји е застапена во 7 категории

850939
Во Индија стартува светското првенство во бокс јуниорки

Првиот ден на првенството во градот Гувахати, турската боксерка Бејза Сарачоглу во категоријата до 51 кг ја совлада противничката од Шри Ланка Кумараге Вате со резултат од 5-0 и се пласираше во следното коло.

Турција на првенството на кое учествуваат спортисти од 38 земји е застапена во 7 категории.

Светското првенство во бокс јуниорки ќе заврши со финалните натпревари што ќе се одржат на 26 ноември недела.Слични вести