Кошаркарската екипа на Вакифбанк ќе игра во гости против белоруската екипа Миншанка

Екипата на Вакифбанк во потрага во предност во Белорусија

841593
Кошаркарската екипа на Вакифбанк ќе игра во гости против белоруската екипа Миншанка

Одбојкарската  екипа на Вакифбанк во гости ќе игра против белоруската екипа Миншанка.

Во рамките на третото коло на квалификационите натпревари на Европската одбојкарска конфедерација (ЦЕВ), утре женската одбојкарска екипа на Вакифбанк во гости ќе игра против белорускиот противник Миншанка.

Натпреварот ќе се одигра во 17.00 часот според турско време во спортската сала Уруче во Минск.

Последниот одбојкарски шампион екипата на Вакифбанк во гости сака да постигне добар резултат и да се пласира во натамошните квалификации.

Екипата на Вакифбанк годинашнава шампионска сезона ја започна директно во третото коло и во случај да ја совлада противничката екипа, директно ќе се пласира во групата.

Екипата на Миншанка на двата натпревари во претходното коло ја совлада екипата на францускиот претставник Рошвил Ле со резултат од 3-2 и стана противник на жолто-црната екипа.

Реваншот на овој натпревар ќе се одигра на 11 ноември сабота во спортската сала на Вакифбанк во Истанбул.Слични вести