Тофаш изгуби против Ратиопарм Улм со резултат од 83-73

Екипата на Газиантеп го совлада италијанскиот противник Орландина Баскет со резултат од 82-77

824703
Тофаш изгуби против Ратиопарм Улм со резултат од 83-73

Турските кошаркарски претставници излегоа на првите натпревари.

Турската кошаркарска екипа на ТОФАШ која се натпреварува во Д групата на Европското првенство во кошарка, беше гостин на германската екипа Ратиофарм Улм. Екипата од Бурса беше поразена со 83-73.

Во рамките на Ц групата на Лигата на шампиони на ФИБА, нашиот претставник Банвит во гости против екипата на Умане Рејер (Венеција) на третото продолжение беше поразена со резултат од 108-101.

Екипата на Газиантеп во Б групата на првиот натпревар беше домаќин на екипата на Орландина Баскет.

Екипата на Газиантеп играше подобро против италијанскиот противник и извојува победа од 82-77.Слични вести