Турската кошаркарска репрезентација поразена од Летонија

Натпреварот против Шпанија ќе го одигра на 10 септември недела

803459
Турската кошаркарска репрезентација поразена од Летонија

Во рамките на квалификационите натпревари за Европското кошаркарско првенство 2017, турската машка кошаркарска репрезентација на петтиот и последен натпревар против Летонија беше поразена со резултат од 87-79 и се пласира на 4 место во групата. Во 16-то коло Турција ќе игра против Шпанија.

Од последното 16-то коло турските репрезентативци натамошните квалификациони натпревари ќе продолжат да играат во салата Синан Ердем. Натпреварот против Шпанија ќе го одигра на 10 септември недела.Слични вести