Турција ја совлада Хрватска со резултат од 1-0

Со оваа победа турската репрезенатција постигна 14 поени во групата

802145
Турција ја совлада Хрватска со резултат од 1-0

Во рамките на квалификационите натпревари за Светското фудбалско првенство ФИФА 2018 во И групата, Турција ја совлада Хрватска со резултат од 1-0 и постигна 14 бодови во групата.

Првото полувреме на натпреварот што се одигра на стадионот во Ескишехир заврши нерешено 0-0.

Остриот шут на Огузхан Озјакуп во 75-та минута надвор од казнениот простор се врати од голманот Субашиќ. Џенк Тосун кој ја пратеше акцијата овојпат не ја прости вратената топка и го постигна победоносниот гол за Турција. натпреварот заврши со резултат од 1-0 и репрезентацијата со оваа победа постигна 14 поени во групата.Слични вести