Турските репрезентативци продолжуваат со подготовките за натпреварот со Украина

Репрезентативците на вчерашниот тренинг што се одржа под покровителство на селекторот Мирчеа Луческу беа многу амбициозни и желни.

799309
Турските репрезентативци продолжуваат со подготовките за натпреварот со Украина

Турската фудбалска репрезентација продолжува со подготовките за претстојниот натпревар со Украина во рамките на европските квалификации во И групата за Светското првенство на ФИФА 2018. Натпреварот ќе се одигра на 2 септември сабота.

Во соопштението кое беше објавено од страна на Фудбалската федерација на Турција, репрезентативците на вчерашниот тренинг што се одржа под покровителство на селекторот Мирчеа Луческу беа многу амбициозни и желни.

Фудбалерот Бурак Јилмаз чија хоспитализација продолжува тренираше во сала во придружба на физиотерапевт, додека фудбалерот Емре Мор кој денес се приклучи во кампот, трчаше посебно.Слични вести