Фенербахче се пласира во плејоф рундата од квалификациите

Денес по извлекувањето на ждрепките во швајцарското гратче Нион ќе биде определен наредниот противник на Фенербахче

783548
Фенербахче се пласира во плејоф рундата од квалификациите

Турскиот ФК Фенербахче на третиот елиминационен натпревар во УЕФА Лигата на Европа, на реванш натпреварот на домашен терен со австрискиот претставник Штурм Грац играше нерешено 1-1. Победата што ја извојува на првиот натпревар од 2-1 одигра голема улога во натамошното пласирање на Фенербахче во плејоф рундата на квалификациите.

Првото полувреме на натпреварот што се одигра на стадионот Улќер, Фенербахче го заврши со водство од 1-0. Наредниот противник на Фенербахче во плејоф рундата од квалификациите ќе се определи денес по извлекувањето на ждрепките во швајцарското гратче Нион. ФК Фенербахче на извлекувањето на ждрепките во 14.00 часот според турско време ќе учествува во својство на прва екипа.Слични вести