Турција во четвртфиналето на Олимпијадата за спортистите со оштетен слух

Турската фудбалска екипа ја совлада екипата на Венецуела на третиот и последен квалификационен натпревар во А групата .

776474
Турција во четвртфиналето на Олимпијадата за спортистите со оштетен слух

На Олимписките игри за спортистите со оштетен слух 2017 што се одржаа во Самсун, Турција ,турската фудбалска екипа ја совлада екипата на Венецуела на третиот и последен квалификационен натпревар во А групата .

Натпреварот заврши со резултат од 3 спрема 0 за турската екипа, која без пораз во својата група се пласира во четврт финалните натпревари .

Турската екипа првиот полуфинален натпревар ќе го игра против екипата на Иран,кој се пласира на второто место.Слични вести