Турската женска кошаркаркса репрезентација отпатува во Чешка

Турските репрезентативки првиот натпревар во групата ќе го одиграат на 16 јуни петок против репрезентацијата на Словачка

752437
Турската женска кошаркаркса репрезентација отпатува во Чешка

Во рамките на Европското првенство во кошарка жени што ќе се одржи од 16 до 25 јуни под покровителство на ФИБА, турската женска кошаркарска репрезентација замина во Чешка.

Турските репрезентативки првиот натпревар во групата ќе го одиграат на 16 јуни петок против репрезентацијата на Словачка. Вториот на 17 јуни сабота против Италија, а третиот и последен натпревар на 19 јуни понеделник против Белорусија.Слични вести