Турските одбојкарки ќе играат против одбојкарките на Косово

Турската А женска одбојкарска репрезентација утре (Среда) ќе се натпреварува со репрезентацијата на Косово.

742223
Турските одбојкарки ќе играат против одбојкарките на Косово

Турската А женска одбојкарска репрезентација утре (Среда) ќе се натпреварува со репрезентацијата на Косово.

Натпреварот ќе се игра во рамките на елиминациите во 2.етапа на Светскиот шампионат за 2018 година.

Елиминационите натпревари ќе се играат во Софија,Бугарија од 31 мај до 4 јуни годинава. Турција ќе игра на 5 натпревари.

Првиот натпревар Турција ќе го игра утре (среда) со репрезентацијата на Косово во 15 часот според турско време.

Табелата на натпреварите е следна:

1 јуни четврток :Швајцарија-Турција 

2 јуни петок : Турција-Романија

3 јуни сабота : Бугарија-Турција

4 јуни недела: Турција-Црна Гора

 Слични вести