Утре стартуваат полуфиналните натпревари на УЕФА Лигата на шампионите

Финалистите ќе бидат определени по реванш натпреварите на полуфиналистите кои ќе се одиграат на 9 и 10 мај

723668
Утре стартуваат полуфиналните натпревари на УЕФА Лигата на шампионите

Полуфиналните натпревари на УЕФА Лигата на шампионите ќе започнат утре (02.05.2017)

Утре на полуфиналниот натпревар на турнирот број еден на европскиот фудбал на ниво на фудбалски клубови ќе играат два шпански клубови и тоа Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, додека на 3 мај среда ќе играа францускиот Монако и италијанскиот Јувентус.

Двата натпревари ќе започнат во 21.45 часот според турско време.

Финалистите ќе бидат определени по реванш натпреварите на полуфиналистите кои ќе се одиграат на 9 и 10 мај.

Финалниот натпревар ќе се одигра на 3 јуни на националниот стадион во Кардиф, главниот град на Велс.Слични вести