Утре стартуваат чеврт-финалните реванш натпревари во УЕФА Лигата на шампионите

Сите четврт-финални реванш натпревари ќе започнат со 21.45 часот според турско време

714762
Утре стартуваат чеврт-финалните реванш натпревари во УЕФА Лигата на шампионите

Утре и задутре 19 април среда ќе се одиграат 4 четрт-финални реванш натпревари меѓу екипите на првите клубови на Европа.

Извлекувањето на ждрепката за полуфиналните натпревари кои ќе го прескокнат колото во Лигата на шампионите ќе се одржи во петок.

Сите четврт-финални реванш натпревари ќе започнат со 21.45 часот според турско време.

Утре ќе играат:

Лестер сити (Британија) - Атлетико Мадрид (Шпанија) (0-1)

Реал Мадрид (Шпанија) – Бајерн Минхен (Германија) (2-1)

На 19 април среда ќе играат:

Монако (Франција) – Борусија Дортмунд (Гермаија) (3-2)

Барселона (Шпанија) – Јувентус (Италија) (0-3).Слични вести