Недела на финални натпревари во Европската лига ТХЈ во кошарка

Фенербахче вечер ќе биде домаќин на шпанскиот противник Барцелона Ласа

706740
Недела на финални натпревари во Европската лига ТХЈ во кошарка

Екипата на турскиот претставник Фенербахче која ќе биде домаќин на шпанскиот противник Барцелона Ласа сака да извојува победа и да се искачи во горните редови на сезоната.

Натпреварот ќе се одигра во 20.45 часот според турско време.

Екипата на Галатасарај Одеабанк на последниот натпревар во Европската лига во гости ќе игра против германскиот противник Брос Бамберг.

Натпреварот ќе се емитува во 21.00 часот во живо преку ТРТ Спорт.Слични вести