Турција ја победи Молдавија со резултат од 3-1

Турската фудбалска репрезентација на натпреварот излезе со младите

700632
Турција ја победи Молдавија со резултат од 3-1

Турската фудбалска репрезентација ја победи Молдавија со резултат од 3-1.

Турските репрезентативци беа домаќини на репрезентацијата на Молдавија. Пријателскиот натпревар се одигра во Ескишехир.

Головите за турската репрезентација ги постигнаа Емре Мор, Ахмет Чалик и Џенгин Ундер.

Единствениот гол за гостинската репрезентација го постигна Гинсари.

Турската фудбалска репрезентација на натпреварот излезе со младите кои влеаја надеж за иднината.Слични вести