Вечерва во 20.00 часот Турција ќе биде домаќин на Финска

Во 22.45 часот во истата група ќе Хрватка ќе игра против Украина, а Косово против Исланд

698354
Вечерва во 20.00 часот Турција ќе биде домаќин на Финска

Расте возбудувањето за Светското фудбалско првенство ФИФА 2018

5-то коло на квалификациите за Светското фудбалско првенство ФИФА 2018 ќе започне денес со 9 натпревари во 3 групи.

Во Д, Г и И групата ќе се одиграат 9 натпревари на кои ќе бидат определени 13 репрезентации кои ќе се квалификуваат на Европските квалификации за Светското првенство во фудбал на ФИФА што ќе се одржи под покровителство на Русија.

Турската фудбалска репрезентација која игра во И групата, денес во 20.00 часот според турско време ќе биде домаќин на репрезентацијата на Финска.

Во 22.45 часот во истата група ќе Хрватка ќе игра против Украина, а Косово против Исланд.

Програмата на останатите натпревари во групите е следна:

Во Д групата:

Во 20.00 часот  Грузија ќе игра против Србија..

Во 22.45 часот Република Ирска ќе игра против Велс.

Г групата:

Во 22.45 часот Италија ќе игра против Албанија

Лихтенштајн – Македонија

Шпанија – Израел.

И групата :

20.00 Турција - Финска

22.45 Хрватска - Украина

22.45 Косово – Исланд.Слични вести