Противник на Бешикташ во Европската лига на УЕФА е Олимпик Лион од Франција

Познати противниците во натпреварите на Европската лига на УЕФА

693780
Противник на Бешикташ во Европската лига на УЕФА е Олимпик Лион од Франција

Противник на Бешикташ во Европската лига на УЕФА е Олимпик Лион од Франција

После извлекувањето на ждрепките табелета изгледа вака:

Андерлехт (Белгија) - Манчестер Јунајтед ( Британија)

Целта виго (Шпанија) - Генк (Белгија)

Ајакс (Холандија) - Шалке 04 (Германија)

Олимпик Лион ( Франција) - Бешикташ (Турција)

Турскиот претставник Бешикташ првиот натпревар во четвртина финалето ќе го игра на 13 април на гости, а реваншот на 20 април на свој терен.

Полуфиналните натпревари ќе се играат на 4 и 11 мај, а финалниот натпревар на 24 мај во Стокхолм на арената Френдс.

 

 Слични вести