Синоќа во Лигата на шампионите се одржаа два натпревари

Натпреварите на вториот круг на Лигата на шампионите го одземаат здивот на гледачите

673559
Синоќа во Лигата на шампионите се одржаа два натпревари

Синоќа во лигата на великаните се одиграа два натпревари.

Германски Бајерн Минхен екипата на англиски Арсенал ја совлада со резултат од 5 – 1.

Шпански Реал Марид го совлада италијанскиот противник Наполи со резултат од 3-1.

Возбуденоста по повод вториот круг на елиминационите натпревари во Лигата на шампионите на УЕФА почнува денес.

Екипата на нашиот претставник Фенербахче во 19.00 часот според турско време ќе игра против руската екипа Краснодар во гости.

Екипата на Османлиспор во 21.00 часот според турско време ќе игра во гости против грчки Олимпијакос.

Последниот претставник Бешикташ во 23.05 часот во гости ќе игра против израелскиот противник Хапоел Беер ШеваСлични вести