Соопштена најдобрата 11-ка на УЕФА во 2016 година

Во списокот на најдобрите 11 фудбалери во 2016 година се наоѓаат четворица играчи на шпанската екипа Реал Мадрид, тројца фудбалери на шпанската екипа Барселона

645909
Соопштена најдобрата 11-ка на УЕФА во 2016 година

Соопштена најдобрата 11-ка на УЕФА во 2016 година што се одржува по 16-ти пат.

Најдобрите фудбалери во Европа во 2016 година беа избрани со гласовите на повеќе од 7 милиони љубители на фудбалот.

Во списокот на најдобрите 11 фудбалери во 2016 година се наоѓаат четворица играчи на шпанската екипа Реал Мадрид, тројца фудбалери на шпанската екипа Барселона.

Фудбалер кој освои најголем број гласови стана шпанскиот одбранбен играч Серџио Рамос.

По Рамос со најголем број освоени гласови следуваат неговиот соиграч Кристијано Роналдо и ѕвездата на Барселона Лионел Меси.Слични вести