Фенербахче вечерва ќе игра против Емпорио Армани од Милано

Натпреварот ќе се игра на стадионот Улкер Спортс Арена со почеток во 20.45 часот

645833
Фенербахче вечерва ќе игра против Емпорио Армани од Милано

Продолжува возбудувањето на натпреварите во рамките на 16. коло во Европската лига на Турската авио компанија ТХЈ.

Турскиот претставник Фенербахче вечерва ќе игра против италијанскиот тим Емпорио Армани од Милано.

Натпреварот ќе се игра на стадионот Улкер Спортс Арена со почеток во 20.45 часот според турско време.

Натпреварот во живо ќе го пренесува ТРТ Спор каналот на Турската радио и телевизија.Слични вести