Утре Фенербахче во гости ќе игра против Олимпијакос

Натпреварот што ќе се одигра во Салата на мирот и пријателството во Атина ќе започне со 22.00 часот според турско време

639692
Утре Фенербахче во гости ќе игра против Олимпијакос

Кошаркарската екипа на Фенербахче во последната недела на првата половина на нормалната сезона на Европската лига во кошарка утре (29.12.2016) ќе игра против грчки Олимпијакос во гости.

Натпреварот што ќе се одигра во Салата на мирот и пријателството во Атина ќе започне со 22.00 часот според турско време.

Во изминатите 14 кола, екипата на Фенербахче извојува 9 победи, а 5 пати беше поразена. На последниот натпревар извојува значајна победа.

Екипата на Фенербахче на крајот на продолженијата на натпреварот со минатогодишниот шампион руската екипа ЦСКА Москва од која лани изгуби, извојува победа од 95 спрема 79, поради што првата сезона сака да ја заврши со победа.Слични вести