Бешикташ вечерва му гостува на Динамо Киев

Бешикташ во шестата недела од елиминационите натпревари во групата „Б“ во Лигата на шампионите вечерва му гостува на украински Динамо Киев.

624650
Бешикташ вечерва му гостува на Динамо Киев

Турскиот фудбалски претставник во Лигата на шампионите во шестата недела од елиминационите натпревари во групата „Б“ вечерва ќе му гостува на украински Динамо Киев.

Натпреварот ќе се одигра на Олимпискиот стадион во Киев, ќе започне во 22:45 часот според турско време и ќе се емитува во живо преку екраните на ТРТ 1.

Од друга страна соопштени се и имињата на судиите кои ќе ги водат натпреварите на турските фудбалски претставници во европските купови.

Натпреварот помеѓу Фенербахче и холандски Феенорд во групата „А“ во Европската лига на УЕФА ќе се одигра на 8 декември во четврток вечер во Холандија и ќе го води шпанскиот судија Давид Фернандез Борбалан.

;ечот ќе започне во 21:00 часот според турско време и ќе се емитува во живо преку екраните на ТРТ 1.

Натпреварот помеѓу Османлиспор и швајцарски Цирих ќе го води словенечкиот судија Матеј Југ, додека натпреварот помеѓу Атикер Конјаспор и белгиската екипа Гент ќе го води данскиот судија Јакоб Кехлет.Слични вести