Галатасарај Одеабанк ја порази Барселона Ласса со 78:64

Галатасарај Одеабанк на синоќешниот натпревар во Европската лига Туркиш Ерлајнс ја победи шпански Барселона Ласса со резултат од 78:64 коша

618024
Галатасарај Одеабанк ја порази Барселона Ласса со 78:64

Кошаркарската екипа Галатасарај Одеабанк во 9-тата недела од Европската лига на Турската авиокомпанија ТХЈ (Туркиш Ерлајнс) го победи шпанскиот претставник Барселона Ласса со резултат од 78:64.

Галатасарај Одеабанк кој оваа сезона во Европската лига на Турската авиокомпанија ТХЈ (Туркиш Ерлајнс)  во својот кош на натпревар примаше по просечно 92;5-коша својот противник Барселона Ласса успеа да го задржи на 64 коша и го одигра својот натпревар со најмал број примени коша.

На тој начин жолто-црвената екипа ја извојува својата трета победа, додека Барселона ласа го доживеа петтиот пораз.

Навивачите на Галатасарј Одеабанк покажаа голема заинтересираност кон натпреварот.

На мечот беа целосно исполнети трибините на спортската сала Абди Ипекчи во Истанбул и натпреварот го гледаа приближно 12 илјади љубетли на кошарката.Слични вести