Турција за учество на СП во фудбал 2018 во сабота вечер игра против Косово

Турција на 12 ноември во сабота вечер во рамките на квалификациите во групата „И“ за Светското фудбалско првенство 2018 ќе игра против Косово

606969
Турција за учество на СП во фудбал 2018 во сабота вечер игра против Косово

Турција четвртиот натпревар во својата квалификациона група „И“ за Светското фудбалско првенство 2018 ќе го одигра на 12 ноември во сабота вечер против Косово.

Турската фудбалска репрезентација своите подготовки за овој значаен натпревар ги продолжува во Анталја каде што ќе биде одигран и натпреварот со Косово.

На тренингот Волкан Шен и Енес Унал кои имаат лесни повредени тренираа со специјална програма.

Репрезентативецот Омер Топрак кај кого беше евидентирана повреда на мускулот на бутот на левата нога беше изваден од репрезентативниот кадар.Слични вести