Денес турските фудбалски претставници ќе имаат тешки натпревари во Европската лига на УЕФА

ФК Фенербахче ќе биде домаќин на англискиот Манчестер Јунајтед

602715
Денес турските фудбалски претставници ќе имаат тешки натпревари во Европската лига на УЕФА

ФК Фенербахче ќе биде домаќин на англискиот Манчестер Јунајтед.

Натпреварот ќе започне во 21.00 часот според локално време и ќе се емитува во живо на брановите на ТВ-канал ТРТ 1 и ТРТ Радио 1.

Османлиспор ќе игра против шпански Вилареал во гости.

Атикер Коњаспор ќе игра во гости против португалската екипа на Брага.

Натпреварите ќе започнат во 23.05 часот и ќе се емитуваат во живо преку Радиото 1 на ТРТ.

 Слични вести