Квалификации за СП 2018: Синоќа беа одиграни 9 натпревари во 3 групи

Синоќа беа одиграни 9 натпревари во 3 групи од квалификациите за Светското фудбалско првенство 2018

587033
Квалификации за СП 2018: Синоќа беа одиграни 9 натпревари во 3 групи

Во рамките на квалификациите за Светското фудбалско првенство 2018 синоќа беа одиграни 9 натпревари во 3 групи.

Од синоќешните натпревари беа добиени следните резултати:

Група „А

Холандија - Франција: 0:1

Шведска - Бугарија: 3:0

Белорусија - Луксембург: 1:1

 

Група „Б“

Фарски острови - Португалија: 0:6

Летонија - Унгарија: 0:2

Андора - Швајцарија: 1:2

 

Група „Х“

Босна и Херцеговина - Кипарско-грчката управа: 2:0

Естонија - Грција: 0:2

Гибралтар - Белгија: 0:6Слични вести