Утре ќе се сретнат младите надежи на Турција и Словачка

Турската фудбалска репрезентација на млади надежи утре (вторник) ќе игра против репрезентацијата на млади надежи на Словачка

586687
Утре ќе се сретнат младите надежи на Турција и Словачка

Натпреварот ќе се игра во групата 8 во рамките на елиминациите на Европскиот шампионат на УЕФА под 21 година.

Турските и словачките млади фудбалери ќе се сретнат на стадионот Ова во Аланја во 17 часот.

Младите надежи на Турција во досегашните вкупно одиграни 7 натпревари постигнаа по три победи и порази и еден нерешен натпревар освојувајќи 10 бода во својата група.

Противникот екипата на Словачка освои 6 победи, еден пораз и со вкупно освоени 18 бода се искачи на челната позиција на табелата со право за учество на финалните натпревари како лидер во групата.Слични вести