Унгарија на натпреварот во Ф групата ја победи Австрија со резултат од 2-0

Португалија играше нерешено против Исланд 1-1

511447
Унгарија на натпреварот во Ф групата ја победи Австрија со резултат од 2-0

Во Франција продолжува Европското фудбалско првенство

Вчера се одиграа два натпревари.

Унгарија на натпреварот во Ф групата ја победи Асвтрија со резултат од 2-0.

Португалија играше нерешено против Исланд 1-1.

Денес во рамките на Б групата на Евро 2016, во 16.00 часот во градот  Лил Русија ќе игра против Словачка.

Во А групата во 19.00 часот Романија во Париз ќе игра против Швајцарија.

Во 22.00 часот Франција во Марсеј ќе игра против Албанија.

Натпреварот меѓу Русија и Словачка ќе се емитува живо од страна на ТРТ 1.

Од друга страна пак, турските репрезентативци се подготвуваат за претстојниот натпревар против Шпанија.

Турската репрезентација вториот натпревар ќе го одигра на 17 јуни петок на стадионот Алианц Ривиера во Ница. Натпреварот ќе се емитува во живо од страна на националниот јавен сервис ТРТ 1.Слични вести