Турција во подготвителен натпревар ја победи Црна Гора со 1:0

Турција која ги продолжува подготовките за Европското фудбалско првенство 2016 синоќа во Анталија играше против Црна Гора при што го победи својот противник со 1:0

500475
Турција во подготвителен натпревар ја победи Црна Гора со 1:0

Турција синоќа во подготвителниот меч во рамките на подготовките за Европското фудбалско првенство 2016 (ЕВРО 2016) ја победи Црна Гора со 1:0.

Натпреварот се одигра во Анталија додека единствениот и победоносен гол за Турција пристигна во 90+4 минута од натпреварот од турскиот репрезентативец Мехмет Топал.Слични вести