Турција вечерва на подготвителен натпревар со Англија за ЕУРО 2016

Подготвителниот натпревар помеѓу Турција и Англија ќе се одигра на стадионот City of Manchester и ќе започне во 19:15 часот според турско време

495588
Турција вечерва на подготвителен натпревар со Англија за ЕУРО 2016

Турската фудбалска репрезентација во рамките на подготовките за Европското фудбалско првенство 2016 вечерва ќе игра против Англија.

Натпреварот ќе се одигра на стадионот City of Manchester и ќе започне во 19:15 часот според турско време.

Црвено-белите фудбалери со полумесечина и ѕвезда кои 13 натпревари како се непобедливи ќе водат борба за извојување и на првата победа и постигнување на првиот гол против силната фудбалска репрезентација на Англија.

Натпреварот Турција-Англија ќе го води судијата од Германската фудбалска федерација од турско потекло Дениз Ајтекин.Слични вести