Извлечени полуфиналните двојки во Лига Европа

Според извлечените двојки во Лига Европа како второ по квалитет европско фудбалско клупско натпреварување ќе играат Шахтјор Доњецк-Севиља и Виљареал-Ливерпул

471890
Извлечени полуфиналните двојки во Лига Европа

Вчера (петок) во седиштето на УЕФА во градот Нион во Швајцарија беа извлечени полуфиналните парови во Лига на Европа на УЕФА.

Еве ги полуфиналните двојки во ова второ по квалитет европско фудбалско клупско натпреварување:

Шахтјор Доњецк (Украина) - Севиља (Шпанија)

Виљареал (Шпанија) - Ливерпул (Англија)

Првите полуфинални мечеви ќе се одиграат на 28 април, а реваншите по една недела на 5 мај.Слични вести