Натпреварот Реал Мадрид-Волфсбург вечерва во живо на ТРТ 1

Реванш натпреварот од четврфиналето во Лигата на шампионите ќе започне вечерва во 21:45 часот според турско време и ќе се емитува во живо преку екраните на ТРТ 1

469806
Натпреварот Реал Мадрид-Волфсбург вечерва во живо на ТРТ 1

Денеска (вторник) почнуваат реванш натпреварите од четвртфиналето во Лигата на шампионите на УЕФА.

Најдобрите четири фудбалски екипи во Европа ќе бидат познати по реванш натпреварите од четвртфиналето кои што ќе се одиграт денеска (вторник) и утре (13 април, среда)

Програмата во првиот ден од реванш натпреварите од четвртфиналето во Лигата на шампионите кои што ќе започнат вечерва во 21:45 часот според турско време гласи вака:

Манчестер Јунајтед (Англија) - Париз Сен Жермен (Франција) (2:2)

Реал Мадрид (Шпанија) - Волфсбург (Германија) (0:2)

Реванш натпреварот помеѓу силниот шпански Реал Мадрид и германски Волфсбург за кој што се очекува да помине доста интересен ќе се емитува во живо преку екраните на ТРТ 1.Слични вести