Фенербахче - Црвена Ѕвезда Телеком 72-65

Со овој резултат Фенербахче ја извојува 8-та победа

445104
Фенербахче - Црвена Ѕвезда Телеком 72-65

Машката кошаркарска екипа на Фенербахче продолжува по патот во Европското првенство

На натпреварот со српската екипа Црвена Ѕвезда Телеком во последното коло на 16-те пласирани екипи на Европската лига Туркиш ерлајнс, Фенербахче извојува победа од 72 спрема 65.

Првиот период Фенербахче го заврши со резултат од 14-18, вториот со 23-34, третиот со 49-40, а четвртиот и последен период со 72-65.

Со овој резултат Фенербахче ја извојува 8-та победа, а екипата на Црвена Ѕвезда Телеком 4 пораз.Слични вести