Напад на италијанската екипа Јувентус

Црно белите фудбалери беа изложени на нападот на навивачите на екипата на Болоња.

436329
Напад на италијанската екипа Јувентус

Во рамките на 26-то коло на А серијата на италијанската лига, екипата на Јувентус која патуваше на натпреварот во гости во Болоња беше изложена на напад.

На пристигнување на стадионот Ренато Дал Ара каде што требаше да се одигра натпреварот, црно белите фудбалери беа изложени на нападот на навивачите на екипата на Болоња.

Навивачите на Болоња фрлија фишеци за огномет на автобусот на екипата на Јувентус.

Во нападот беше повреден селекторот Масимилиано Алегри.

Повредата на Алегри не е сериозна, а има материјана штета на автобусот.Слични вести