Вечерва почнува второто коло во Лигата на шампионите

Натпреварот кој што привлекува најголемо внимание вечерва ќе се одигра во францускиот главен град Париз, помеѓу Париз Сен Жермен и англиски Челзи

433583
Вечерва почнува второто коло во Лигата на шампионите

Големото возбудување во Лигата на Шампионите продолжува вечерва (16 февруари, вторник) со одигрување на второто коло од натпреварите.

Вечерва ќе се одиграат два натпревари и тоа Париз Сен Жермен-Челзи и Бенфика-Зенит

Внимание привлекува поготово натпреварот што ќе се одигра во францускиот главен град Париз.

Париз Сен Жермен предводен од Златан Ибраимовиќ кој во Француската лига води со голема разлика пред своите противници ќе го пречека англиски Челзи предводен од Еден Хазард.

Натпреварот ќе започне во 21:45 часот според турско време и ќе се емитува во живо преку екраните на ТРТ 1.Слични вести