Галатасарај вечерва игра против шпански Перфумериас Авенида

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Абди Ипекчи во истанбуил, ќе започне во 20:00 часот спопред турско време и ќе се емитува во живо преку екраните на ТРТ-3 Спорт

397800
Галатасарај вечерва игра против шпански Перфумериас Авенида

Галатасарај во шестиот натпревар во Европската лига во кошарка ФИБА за жени вечерва (02 декември 2015, среда) ќе ја угости шпанската екипа Перфумериас Авенида.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Абди Ипекчи во истанбуил, ќе започне во 20:00 часот спопред турско време и ќе се емитува во живо преку екраните на ТРТ-3 Спорт.

Галатасарај во досегашните одиграни пет натпревари извијува 3 победи и се наоѓа на четвртото место во квалификационата група „А“, додека неговиот противник шпански Перфуремиас Авенида играше со една победа и четири порази и се наоѓа на седмото место во групата.

 


Тагови:

Слични вести