Големиот дерби натпревар на стадионот во Кадиќој заврши нерешено

Домашната екипа во 37-та минута на натпреварот со голот на Диего Рибас премина во водство

399857
Големиот дерби натпревар на стадионот во Кадиќој заврши нерешено

Во рамките на Супер лигата Спор Тото, ФК Фенербахче беше домаќин Галатасарај. Дерби натпреварот заврши нерешено 1-1.

Судии на натпреварот на 9-то коло на Супер лигата Спор Тото на стадионот Улќер беа Фират Ајдинус, Алек Ташчиоглу и Аркин Акѓол.

Домашната екипа во 37-та минута на натпреварот со голот на Диего Рибас премина во водство со резултат од 1-0, додека во 83-та минута со голот на Олџан Адин гостинската екипа го изедначи резултатот. Дерби натпреварот заврши нерешено 1-1.

Неделава Фенербахче и Галатасарај ја започнаа со 17 поени а по синоќешниот натпревар на кој освоија по 1 поен, неделата ја завршија со по 18 поени.


Тагови:

Слични вести