Галатасарај - Астана нерешено 2 спрема 2

Натпреварот меѓу Галатасарај и Астана се одигра во рамките на втората недела од натпреварите во Ц групата на Лигата на шампионите на УЕФА

385915
Галатасарај - Астана нерешено 2 спрема 2

Галатасарај - Астана нерешено 2 спрема 2

Натпреварот што се одржа во Астана меѓу Галатасарај и истоимениот клуб на Казахстан во рамките на втората недела од натпреварите во Ц групата на Лигата на шампионите на УЕФА заврши нерешено со резултат од 2 спрема 2.

Првиот гол го постигна Билал Киса во 31 минута на првото полувреме кое заврши со предност на Галатасарај. Со автоголот на Хакан Балта во 77 минута резултатот се израмни на 1 спрема 1.

Фудбелерите на Галатасарај ја засилија играта кон крајот на второто полувреме така да со голот на Синан Ѓумуш во 86 минута поведоа со 2 спрема 1.

Конечниот резултат се постигна со голот на Роџер Канас од Астана во 89 минута.

Натпреварот заврши со 2 спрема 2.


Тагови:

Слични вести