Мечот Галатасарај-Астана ќе го води Стромбергсон од Шведска

Главен судија на мечот помеѓу Галатасарај и казахстански Астана во Лигата на шампионите што ќе се одигра на 30 септември во Среда вечер ќе биде Мартин Стромбергсон од шведската Фудбалска федерација

347677
Мечот Галатасарај-Астана ќе го води Стромбергсон од Шведска

Познати судиите на натпреварот помеѓу нашиот фудбалски претставник Галатасарај и казахстански Астана што во рамките на Лигата на шампионите ќе се одигра на 30 септември во Среда вечер.

Мечот што ќе започне во 19:00 часот според турско време и ќе се одигра на стадионот Астана Арена во Астана во Казахстан ќе го води судијата Мартин Стромбергсон од шведската Фудбалска федерација.

Помошни судии ќе бидат Даниел Густавсон и Јоаким Флинк, четврти судија ќе биде Пер Брогевик, додека дополнителни помошни судии ајкл Лерџеис и Мохаммед Ал-Хаким.

Од друга страна беа соопштени имињата и на судиите кои ќе ги водат натпреварите на нашите фудбалски претставници во Европската лига на УЕФА Фенербахче и Бешкиташ.

Според тоа натпреварот помеѓу англиски Селтик и Фенербахче ќе го води данскиот судија Кен хансен, а натпреварот помеѓу Бешикташ и португалски Спортинг Лисабон италијанскиот судија Паоло Таглиавенто. 


Тагови:

Слични вести