Галатасарај го објави составот за натпреварите во Лигата на шамп

Екипата на Галатасарај која ќе се натпреварува во Лигата на Шампионите се состои од 25 фудбалери

373088
Галатасарај го објави составот за натпреварите во Лигата на шамп

Галатасарај го објави составот за натпреварите во Лигата на шампионите

Екипата на Галатасарај која ќе се натпреварува во Лигата на Шампионите се состои од 25 фудбалери, меѓу кои и германскиот фудбалер Кевин Гроскреуц кој само ден пред објавувањето на списокот потпиша договор со клубот и белгискиот фудбалер Џејсон Грегори Денајер.

На списокот на Галатасарај се наоѓаат следните имиња: Фернандо Муслера, Џенк Ѓонен, Ераѕ Ишџан, Сабри Сариоглу, Кевин Гроскреуц, Тарик Џамдал, Семих Каја, Корај Гѓнтер, Џејсон Грегори Денајер, Орелин Кедио, Хакан Кадир Балта, Лајонел Карол, Хозе Родригез, Хамит Алтинтоп, Селчук Инан, Килал Киса, Емре Чолак, Џем Пол Караџан, Олцан Адин, Јасин Озтекин, Весли Снајдер, Лукас Подолски, Синан Ѓумуш. Бурак Јилмаз и Бурак Булут.

Галатасарај ќе игра во групата во која ќе играат и Атлетико Мадрид, Бенфика и астана.

Првиот натпревар ќе го играат против Атлетико Мадрид на домашен терен на стадионот Турк Телеком Арена во Истанбул.Тагови:

Слични вести