Башак Ерајдин ја победи противничката Кимберли Зимерман со резул

Тенисерката Ерајдин во полуфиналето ќе игра против Белгијката Елин Бојкенс

325996
Башак Ерајдин ја победи противничката Кимберли Зимерман со резул

Турската тениска репрезентативка Башак Ерајдин на последниот натпревар на турнирот ИТФ чија награда изнесува 25 илјади долари во белгискиот град Вестенд против Белгијката Кимберли Зимерман извојува победа со резултат од 2 спрема 0 и на тој начин се пласираше во четврт-финалето.

Тенисерката Ерајдин на натпреварот победи со резултат од 6-3 и 6-3 во сетови и во полуфиналето ќе игра против Белгијката Елин Бојкенс.

 


Тагови:

Слични вести