Трабзонспор на дуел со ФК Работнички во Скопје

Трабзонспор, во рамките на третото квалификациско коло во Лигата на Европа вечерва на стадионот Национална арена „Филип Втори“ во Скопје ќе излезе на дуел против ФК Работнички

308465
Трабзонспор на дуел со ФК Работнички во Скопје

Турскиот фудбалски претставник Трабзонспор вечерва во третото коло од квалификациите во Европската лига на УЕФА ќе игра против македонскиот ФК Работнички.

Натпреварот ќе се одигра на стадионот Национална арена „Филип Втори“ во Скопје и ќе започне во 21:00 часот според турско време.

Мечот ќе го води судијата Павел Гил од полската фудбалска федерација, а ќе се емитува во живо на екраните на ТРТ 1.

На овој значаен натпревар кај бордо-сините не ќе можат да играат Онур Реџеп Киврик кој беше исклучен од екипата, како и Мехмет

Екиџи, Мбиа и Дениз Јилмаз кои имаат повреди.

Реваншот на натпреварот ќе се одигра на 6 август во Трабзон. 


Тагови:

Слични вести