Финалните мечеви во Купот Либертадорес во живо на ТРТ Спор

Првиот финален меч ќе се одигра во раните утрински часови во 05:40 часот според турско време помеѓу мексиканскиот претставник Тигрес и аргентински Ривер Плата

306413
Финалните мечеви во Купот Либертадорес во живо на ТРТ Спор

Почнуваат финалните натпревари во Купот Либертадорес кој се оценува за Лига на шампионите на Јужна Америка и е фудбалски турнир на кој се натпреваруваат најсилните фудбалски екипи.

Во првиот финален меч што ќе се одигра во раните утрински часови во 05:40 часот според турско време мексиканскиот претставник Тигрес ќе го угости аргентински Ривер Плата.

Шампионската титула во Купот Либертадорес кој се одржува од 1960 година, досега аргентинските екипи ја освоија 23 пати, бразилските 17, а уругвајските 8 пати.

Реваншот на натпреварот ќе се одигра на 5 август во Аргентина.

И двата меча ќе се емитуваат во живо на екраните на ТРТ Спор.


Тагови:

Слични вести