Марсел Илхан на вториот круг на Вимблдон

Илхан го победи својот противник во првиот натпревар Јанович со резултат од 3 спрема 1 во сетови

326766
Марсел Илхан на вториот круг на Вимблдон

Турскиот национален тенисер Марсел Илхан на првиот натпревар на тенискиот турнир Вимблдон во Лондон играше против Јержи Јанович од Полска инаку полуфиналист на турнирот во 2013 година.

Илхан го победи Јанович со резултат од 3 спрема 1 во сетови.

Следниот противник на Илхан ќе биде тенисерот Кевин Андерсон рекет број 14 на Јужно Африканската Република.


Тагови:

Слични вести