Турција ја победи Италија со резултат од 50-44

Турските кошаркарки се пласираа во второто коло

305199
Турција ја победи Италија со резултат од 50-44

Турската женска кошаркарска репрезентација во Б групата на 35 Европско првенство во кошарка ФИБА на четвртиот и последен натпревар во групата играше против Италија.

Турција на натпреварот против Италија извојува победа со резултат од 50-44 и се пласира во наредното коло.

Турските репрезентативки во второто коло на А групата ќе играа против репрезентациите на Франција, Црна Гора и Република Чешка.

Првиот противник на турските кошаркарки е репрезентацијата на Црна Гора.

Кошаркарскиот натпревар меѓу Турција и Црна Гора ќе се одигра утре.


Тагови:

Слични вести