Турските одбојкарки во полуфиналето на Мастерс купот

Турската А женска одбојкарска репрезентација ја порази репрезентацијата на Италија со резултат од 3 спрема 0 во рамките на Б групата на натпреварите за Мастерс купот

296667
Турските одбојкарки во полуфиналето на Мастерс купот

Со оваа победа турските одбојкарки се пласираа во полуфиналните натпревари на купот.

Одбојкарките на турската репрезентација уште на првиот натпревар доживееја пораз од репрезентативките на Јапонија. Натпреварот заврши со 3 спрема 0 за Јапонија.

Вториот натпревар против Германија заврши со победа на Турција од 3 спрема 1.

Полуфиналниот натпревар ќе се игра утре(сабота).


Тагови:

Слични вести