Галатасарај шампион на Супер лигата

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган им ја честита шампионската титула на фудбалерите на Галатасарај

289518
Галатасарај шампион на Супер лигата

Галатасарај шампион на Супер лигата на спортска прогноза

Галатарасај последната недела од натпреварите води со 5 поени пред својот ривал Фенербахче така што уште од сега ја загарантира шампионската титула во сезоната 2014-2015.

Фенербахче во 33 недела од натпреварите играше нерешено со Башакшехир од Истанбул .Натпреварот се одигра на терен на Башакшехир и заврши со резултат од 2 спрема 2.

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган им ја честита шампионската титула на фудбалерите на Галатасарај.

Честитки до Галатасарај упати и премиерот Ахмет Давутоглу преку Твитер.


Тагови:

Слични вести